Михайло Ломацький » «Верховино, світку ти наш». Нариси з Гуцульщини
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Верховино, світку ти наш». Нариси з Гуцульщини

Нарис
Написано: 1960 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Історична
Додав: vovaniko
Твір додано: 05.07.2013
Твір змінено: 05.07.2013
Завантажити: djvu (8 МБ) pdf див. (28.8 МБ)
Опис: „Верховино, світку ти наш" ... чудова пісня, і чудовий спогад про прекрасну частину землі української... Ніхто її не забуде, хто раз бачив, жив, пізнав, той і навіки полюбив її, цю нашу чарівну Гуцульщину.

Під такою назвою появляються вже вдруге нариси, автором яких є відомий ентузіяст і надхненник цієї української землі, довголітній учитель на Гуцульщині — Михайло Ломацький. Це ім'я воістину, буде навіки зв'язане з цим шматком українських гір, сіл, містечок і бистрих рік української Гуцульщини, якій Автор присвятив так багато чудових нарисів-оповідань.

Крім цієї книжки, що її видаємо, Михайло Ломацький є автором теж й інших праць, а це „Нариси з Гуцульщини", що появились окремим виданням 1956 р. у Лондоні, та „В країні чарів і краси", Париж, 1959 р., „На чисті води", Мюнхен, 1955 р., „Українське Вчительство на Гуцульщині" і ін.

Появу цього видання завдячуємо в першу чергу Шановному Авторові, що дав не лише свій мистецький твір, але й поважний вклад матеріяльний, і лише завдяки йому ця книжка дійде до рук читачів української громади в світі. Другим ентузіястом цього видання є Степан Салик, що теж довгі літа вчителював на Гуцульщині, якої, як признався нам, „-ніколи не забуде"; він радо віддав свій труд і спричинився до вчасної появи цього другого, ілюстрованого видання.

Перше видання цієї книжки появилось в Мюнхені 1956 р. накладом прихильників Гуцульщини. Віримо, що при Божій помочі, Автор ще матиме можливість випустити в світ і інші свої праці, що ждуть на свого видавця.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.