Володимир Ліпкан » Щодо необхідності творення геостратегічного дискурсу
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Щодо необхідності творення геостратегічного дискурсу

Стаття
Написано: 2022 року
Розділ: Наукова
Додав: Wolf
Твір додано: 18.11.2024
Твір змінено: 21.11.2024
Завантажити: pdf див. (221.3 КБ)
Опис: Діапазон наукової проблеми обраної теми статті зумовлює використання різноманітних методів дослідження. Логіка дослідження передбачає формування засад для творення геостратегічного дискурсу, з’ясування його стратегічного когнітивного потенціалу в рамках розроблення теорії геостратегії, обґрунтування необхідності послуговування дискурсивним аналізом при формуванні стратегічних наративів. На підставі авторської концепції геостратегії аналізуються сучасні прикладні політичні тенденції в політичній комунікації, які впливають на формування геостратегії сучасної України, зокрема на геостратегічний дискурс.

Контекст статті усіляко просякнутий авторською концепцією геостратегії і формування відповідного геостратегікону як мистецтва геостратегії, яка на відміну від ортодоксальної архітектури теорії геополітики спрямована на розвиток коеволюційних систем, а не на одвічні засоби обґрунтування протиборства, боротьби та перманентні війни.

В умовах глобальної мілітаризації обґрунтовано необхідність трансформації політологічних парадигм і розвиток їх в рамках геостратегії, натомість поза контекстом геополітики, з урахуванням збереження національної ідентичності державних націй в період глобалізації і радикальної мілітаризації міжнародних відносин. Доведено, що формування нового світового порядку має становити інтегральний процес не лише творення нових цінностей, а й дієвих засобів їх безпеки, включаючи воєнні, які є можливим, а не атрибутивними. Відтак, актуалізується політико-безпековий дискурс геостратегії саме як політико-безпекової практики, іманентною рисою якої виступає розвиток через інтеграції, а не одвічна боротьба через знищення і панування як в геополітиці.

Відповідно подаються такі напрями дослідження: 1) інструменталізація теорії дискурсу для формування геостратегічного дискурсу; 2) зміст дискурсивного аналізу на конкретних прикладах російсько-української війни; 3) значення метакогнітивного дискурсу для формування сучасного геостратегічного дискурсу.

Подана авторська модель системних дискурсів геостратегії як теорії.

Науково доведено і аргументовано, що геостратегічний дискурс має виступати одним із дієвих засобів формування геостратегічного простору, а в цілому становити вагомий важіль реалізації геостратегії як політико-безпекової практики.

Додатково аргументовано дуалізм геостратегії як політичної теорії і як політико-безпекової практики.


Ключові слова: геостратегія, Українська держава, геостратегікон, геостратегічний дискурс, геостратегічний простір, геостратегічний ландшафт, метакогнітивний дискурс, стратегічний наратив, політик комунікація, геостратегія сучасної України.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.