Володимир Ліпкан » Механізми контролю за зміною цільового призначення земельних ділянок
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Механізми контролю за зміною цільового призначення земельних ділянок

Стаття
Написано: 2024 року
Розділ: Наукова
Додав: Wolf
Твір додано: 18.11.2024
Твір змінено: 21.11.2024
Завантажити: pdf див. (2.2 МБ)
Опис: Стаття присвячена аналізу законодавства, яке регулює суспільні відносини у сфері впровадження нових спрощених механізмів зміни призначення земельних ділянок в Україні у контексті процесу повоєнної відбудови. Метою дослідження є оцінка ефективності механізмів, їхнього впливу на прискорення відбудови об’єктів інфраструктури та економіки країни, а також виявлення перспектив для удосконалення процесів, пов’язаних із їх реалізацією. У статті використовуються методи юридичного аналізу, кількісного та якісного дослідження, а також порівняльний аналіз. Основні результати включають визначення позитивних аспектів нових процедур: зменшення впливу бюрократичних бар’єрів та сприяння швидкій відбудові України; ідентифікація потенційних загроз, таких як ризики корупції та зловживань. Окрему увагу присвячено аналізу питання штучного інтелекту, який має бути запроваджений у сфері моніторингу та контролю за процесом зміни цільового призначення земель. Наведені приклади використання новітніх та вже діючих систем, що інтегровані в системи контролю та можуть бути використані при зміні цільового призначення земельних ділянок, на основі штучного інтелекту: технології доповненої реальності («Augmented Reality – AR»), хмарні технології («Сloud Technology»), технології «Big Data», колективний інтелект («Swarm intelligence»), блокчейн («Blockchain», «Block chain»), 3D-принтери, «Spectrum Technology Platform» тощо.

Аргументовано, що отримані за допомогою цих систем дані можуть бути використані для вдосконалення нормативно-правової бази та практики публічного управління у даній сфері, а також сприяти ефективнішому використанню земельних ресурсів у процесі розвитку країни. З метою успішної реалізації комплексної земельної реформи в Україні, запропоновано впровадження окремого інституту з контролю за дотриманням цільового призначення земельних ділянок, що корелюється із необхідністю розроблення акта стратегічної правотворчості „Стратегії державної земельної політики України”. Окремо запропоновано ідею, яка полягатиме у визначенні основних напрямів для дослідження методів і засобів, які можуть бути використанні при застосуванні методів штучного інтелекту при зміні цільового призначення земель та включатимуть в себе: науковий, практичний, правовий, стратегічний, економічний, природоохоронний та екологічний напрями.


Ключові слова: зміна цільового призначення земельних ділянок, відбудова та розвиток Української Держави, ефективна держава, земельні ресурси, економічне відновлення, раціональне використання, ефективний контроль за земельним ділянки, території забруднені/імовірно забруднені вибухонебезпечними предметами, інфраструктурний потенціал, правове регулювання
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.