Володимир Ліпкан » Адміністративно-правові основи теорії національної безпеки
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Адміністративно-правові основи теорії національної безпеки

Стаття
Написано: 2006 року
Джерело: https://goal-int.org/
Розділ: Наукова
Додав: Wolf
Твір додано: 07.12.2024
Твір змінено: 07.12.2024
Завантажити: doc див. (65.5 КБ) doc.zip (19.8 КБ)
Опис: Спираючись на раніше обґрунтовану адміністративно-праову природу національної безпеки у власних авторських статтях, у даній розвідці подається аргументація, що формування постбіполярного світу, як його називають зараз (а насправді монополярного), також не відповідає ідеям історицизму щодо відновлення панівної ролі колективних систем безпеки, обумовлених історичною формацією, а у більш загальному плані колективних органів управління – цивілізацією.

Обґрунтовано необхідність у розробленні теоретичної системи знань, у рамках якої б знайшов своє місце опис феномену національної безпеки. Таким напрямом запропоновано визнати націобезпекознавство – суспільну міждисциплінарну науку, яка досліджує загальні та специфічні об’єктивні закономірності організації та функціонування системи національної безпеки, виробляє на підставі її пізнання загальні теоретичні положення, спрямовані на підвищення ефективності функціонування даної системи.

На прикладах вчинення: тероризму, сепаратизму, іредентизму доведено недієвість міжнародно-правових механізмів забезпечення безпеки.

Чітко відзначено на реальність загрози втрати суверенітету і територіальної цілісності Української держави через духовно-етичну і інтелектуальну руйнацію суспільства. Фіксується, що нині Україна не здатна вести так звані інформаційні війни, а переважну більшість проведених проти неї інформаційних операцій було успішно програно, що значно вплинуло на авторитет нашої держави, і заклало передумови керованості ззовні нашою „внутрішньою політикою”.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.