Віталій Ляска » Лиса гора на Голих горах (причинок до топонімічного ландшафту галицько-волинського пограниччя в добу Романовичів)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Лиса гора на Голих горах (причинок до топонімічного ландшафту галицько-волинського пограниччя в добу Романовичів)

Стаття
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.02.2017
Твір змінено: 13.02.2017
Завантажити: pdf див. (2 МБ)
Опис: Княжа доба: історія і культура / [відп. ред. Володимир Александрович]; Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2015. – Вип. 9: Король Данило Романович 1264–2014.

Розглянуто локалізацію Лисої гори, яка опинилася в полі зору літописця у зв’язку з одним епізодом боротьби за “галицьку спадщину” між Романовичами та їх супротивниками, зокрема князем Мстиславом Удатним у 1224/1225 р. Згідно з усталеною історіографічною традицією, пошуки Лисої гори зосередилися поблизу містечка Тарногора на річці Вепр або ж провадили до ототожнення цього ороніму з Лисогірським пасмом Свєнтокшижських гір у Малопольщі. Припускаємо, натомість, що цей літописний пункт варто ототожнити з однойменною вершиною Гологірського горбогірного пасма, поблизу с. Червоне Золочівського р-ну Львівської обл. Таку гіпотезу підтверджує територіальне тло конфлікту, зокрема невелика віддаль від Гологір до “Рожного поля”, топоніміка, географічні відомості та археологічні матеріали зі значної концентрації городищ княжої доби (Мостище, Підгородище, Унів, Гологори) у цьому регіоні.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.