Павло Леньо » Етнічна гомогенізація міського населення Закарпаття в роки Другої світової війни та радянський період
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Етнічна гомогенізація міського населення Закарпаття в роки Другої світової війни та радянський період

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 21.06.2023
Твір змінено: 21.06.2023
Завантажити: pdf див. (254.1 КБ)
Опис: Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Історія. – Ужгород: Видавництво УжНУ «Говерла», 2019. – Вип. 1 (40).


Напередодні Другої світової війни українці-русини складали більшу частину населення сільської місцевості Підкарпатської Русі, яка входила до складу Чехословацької республіки. Окрім них край замешкували євреї, угорці, чехи і словаки, німці, румуни та ін. Однак ситуація змінилася після війни, а пізніше інкорпорації краю до складу Радянського Союзу, які призвели до гомогенізації його етнічного простору.

Слід визнати, що події середини ХХ століття були використані багатьма державними режимами для вирішення внутрішніх «національних питань», результатом чого етнічне уодноріднення відбулося на значних територіях Центральної та Східної Європи. Голокост, фізичні винищування, депортації, міграції та оптації зачепили також терени Закарпаття. Вони призвели до того, що українці, які раніше складали до чверті жителів міст та містечок після війни стали домінантною частиною їх населення. Міста краю, які напередодні останньої великої війни мали виразний мультикультурний характер, про що до сьогодні свідчать архітектурні пам’ятки угорського, єврейського та чехословацького періодів історії краю, поступово перетворилися на моноетнічні.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.