Микола Лазарович » Леґіон Українських січових стрільців: формування, ідея, боротьба
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Леґіон Українських січових стрільців: формування, ідея, боротьба

Праця
Написано: 2004 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 12.05.2014
Твір змінено: 22.05.2020
Завантажити: djvu (31,2 МБ)
Опис: У монографії на основі широкого кола опублікованих та раніше не використовуваних архівних матеріалів розглядаються причини, передумови і наслідки зародження українського стрілецького руху в Галичині, його головна мета, ідеологічні та програмні засади, форми і методи діяльності товариств «Сокіл», «Січ», «Пласт», стрілецьких гуртків. Проаналізовано основні принципи та умови організації леґіону Українських січових стрільців на початку Першої світової війни, його завдання, особовий склад, участь у бойових діях, роль і значення стрілецт¬ва у Листопадовій національній революції. Значну увагу також приділено висвітленню процесу становлення стрілецького леґіону як національної військово-політичної форма¬ції, яка поряд зі збройною боротьбою активно займалася ідейно-політичною діяльністю, подаються основні напрямки культурно-мистецької та просвітницької праці УСС, їх вплив на формування та поглиблення національної свідомості українського суспільства.
У додатках подано документи, пов’язані з зародженням та боротьбою стрілецтва, поіменний список леґіону УСС та короткі біографії окремих із них.
Книга містить значну кількість світлин і розрахована на істориків, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.

Лазарович М.В. Леґіон Українських січових стрільців: формування, ідея, боротьба. – Тернопіль: Джура, 2005. – 592 с.: іл.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.