Володимир Лагодич » Скрибон Коментіол як посол до аварів у 583 р.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Скрибон Коментіол як посол до аварів у 583 р.

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 04.03.2024
Твір змінено: 04.03.2024
Завантажити: pdf див. (385.4 КБ)
Опис: Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 70. – К., 2023.


Особливістю кар’єрного росту представників військової знаті Східної Римської імперії у останній третині VI ст. була участь у дипломатичних місіях. Виступаючи посланцями імператорів-представників Юстиніанової династії, ромейські полководці та солдати представляли інтереси Констинтинополя перед варварськими правителями. Своєрідному обігу кадрів сприяли особливості ромейської дипломатії, спрямованої на політичну нейтралізацію сусідів, а також особисте бажання автократорів випробувати своїх протеже діяльністю на зовнішньополітичній арені. До цього додавався брак досвідчених дипломатів та полководців у Римській імперії.

Як наслідок, низка солдатів, а також полководців Імперії, які користувались особистою довірою авторкаторів, нерідко виконували функції посланців у перемовинах із правителями варварських політичних одиниць. Винятком із цього контексту не став скрибон Коментіол, залучений до ромейського посольства, спрямованого у 583 р. до аварського кагана Баяна І (562–602).

Будучи особистим охоронцем імператора Маврикія (582–602) на початку його правління, у подальші роки Коментіол займав посади дукса Мезії, військового магістра Сходу та стратига Фракії.

Кар’єрному росту Коментіола головним чином сприяв його талант полководця. Тим не менш, на початку своєї служби Маврикію, скрибон у якості посла був відряджений Маврикієм як посол до ставки аварського кагана з метою припинення війни з Константинополем, що розпочалась у 583 р. Незважаючи на формальне очолення місії сенатором Ельпідієм, фактично інтереси Імперії захищав скрибон. Погрози Баяна під час перемовин із римлянами спровокували Коментіола на виголошення патріотичної промови, у якій Коментіол звинуватив аварів у зневазі до Східного Риму. Зрештою, дії Коментіола як посла стали безпосередньою причиною провалу дипломатичної місії та продовження бойових дій.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.