Володимир Кульбака » Індоєвропейські племена України епохи палеометалу
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Індоєвропейські племена України епохи палеометалу

Стаття
Написано: 2000 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.09.2013
Твір змінено: 13.09.2013
Завантажити: pdf див. (4,4 МБ)
Опис: Кульбака В., Качур В.
Індоєвропейські племена України епохи палеометалу /Маріупольський гуманітарний інститут і ін./- Маріуполь: Рената, 2000 - 80 с.: іл.

В праці аналізуються археологічні матеріали з території України - спадщина матеріальної і духовної культури, яку залишили найдавніші індоєвропейські племена.
Обгрунтовується зв'язок окремих археологічних культур з деякими гілками індоєвропейської мовної родини. Вперше на археологічному грунті проводиться розподіл арійських племен на три групи: ішоарійців, давніх іранців та нуристайців.
На основі порівняльного аналізу та методу каліброваного радіовуглецевого датування доводиться, шо саме на теренах України проходило як зародження, так і найпошириніше розповсюдження та удосконалення колісного транспорту
в середовиші індоєвропейських скотарів. Тут же проходила доместикація коня, а також було винайдено найдавнішу в світі систему кінської упряжі. Виходячи з цих даних робляться висновки, шо територію України можна вважати пер­винним осередком індоєвропейської цивілізації, де вона і пройшла весь свій шлях від зародження, розвитку та розповсюдження по всій майбутній індоєвропейській ойкумені.
Робота розрахована на фахівшв-істориків, археологів, етнтографів, а також на тих, хто цікавиться індоєвропейською проблематикою
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.