Василь Кудрик » Чужа рука або Хто роз'єднує український нарід
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чужа рука або Хто роз'єднує український нарід

Есей
Написано: 1935 року
Джерело: diasporiana.org.ua (djvu)
Розділ: Публіцистика
Твір додано: 29.05.2019
Твір змінено: 29.05.2019
Завантажити: djvu (1,6 МБ)
Опис: Під "чужою рукою", роз'єднувальний і одурманюючих український народ в метою встановлення над ним панування, автор має на увазі в цілому католицьку і, зокрема, греко-католицьку церкву на Україні.
"Католицька робота серед українського народу ніколи не була українською справою. Це завжди була робота протидії українська. Католицизм насаджувався серед українців насильно і його впливу для українців були завжди руйнівними.
Якщо нині український народ поневолений, то причиною тому в найбільшій мірі є католицизм ...
З тих пір як вража рука насильно втягнула українців в унію з Римом, всі сили українців йшли лише на те, щоб від католицького насильства оборонятися ".
І як тут не згадати слова великого Каменяра І. Франка, бичували підступи Ватикану на Руській Землі, його спроби покатоличити Русь через насадження уніатства (греко-католицизму) вогнем і мечем. У своїй статті «Католицький панславізм» ( «Католицький панславізм») з усією відповідальністю він заявляв: «Наскільки пам'ятає історія, католицизм був завжди завзятим ворогом слов'янщини, і хто знає, чи не приніс він їй більшої шкоди, ніж всі криваві війни з угорцями, німцями і татарами! ».
Вкрай актуальна і злободенна нині, багато що пояснює в сьогоднішніх українських процесах книжка! Рекомендую всім, хто цікавиться українською історією, наявністю і співвідношенням сил у суспільно-політичному і релігійному житті українського суспільства.
Працю видано в 1935 р. в українській американській діаспорі.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.