Дмитро Кудінов » Підготовка проведення з’їзду Українського селянського союзу в Києві у 1906 році: до історіографії проблеми
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Підготовка проведення з’їзду Українського селянського союзу в Києві у 1906 році: до історіографії проблеми

Стаття
Написано: 2014 року
Розділ: Історична
Твір додано: 24.07.2020
Твір змінено: 24.07.2020
Завантажити: pdf див. (590.2 КБ)
Опис: Ґілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2014. – Вип. 85 (6).


Нереалізований проект Українського селянського союзу (УСС) тривалий час був фактично забутою сторінкою вітчизняної історіографії. Проте, відомості про нього зберігали не лише архівні документи та рядки газет, але й спогади діячів національного руху, окремі публікації істориків у 1920-ті роки. Поновлення інтересу до діяльності національних політичних організацій початку минулого століття в історичній науці України доби незалежності зробило актуальною і тему формування УСС. Відповідно, комплекс літератури з історії створення Союзу пропонується автором даної статті згрупувати в два блоки – історико-мемуарна література з фрагментарним відтворенням справи УСС і спеціалізовані дослідження.

Розкриваючи зміст теми, автор детально зупинився на відомостях спогадів Д.Дорошенка, Є.Чикаленка і С.Єфремова, а також на оригінальних працях істориків-сучасників О.Федькова та В.Магася.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.