Михайло Кучера » Слов'яно-руські городища VIII-XIII ст. між Саном і Сіверським Дінцем
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Слов'яно-руські городища VIII-XIII ст. між Саном і Сіверським Дінцем

Праця
Написано: 1999 року
Джерело: Sehrg-Gut+balik2
Розділ: Історична
Твір додано: 18.06.2020
Твір змінено: 22.07.2022
Завантажити: djvu (40.2 МБ)
Опис: В монографії узагальнюються дані археологічних досліджень укріплених “градів44 східнослов‘янських племен і Русі VIII-XIII ст. на території України і суміжних районів Молдови та Польщі. Розглянуто топографію та планування укріп- лень-городищ, конструкцію їх оборонних стін та інших захисних споруд, визначено і охарактеризовано типи житлово-господарської забудови укріплених поселень. З'ясовується роль оборонного будівництва в історії слов'ян і Русі, виділяються оборонні лінії, в тому числі, у поєднанні зі “Змійовими валами44, для захисту від степових кочовиків. Досліджуються питання історичної географії літописних племен, формування державної території Русі, місце племінних земель в територіально- адміністративній структурі Київської Русі. Приділяється увага типологічній класифікації укріплених пунктів за рівнем їх економічного розвитку та соціальним змістом.
В роботі використано значну джерельну базу - враховано близько 700 городищ, багато відомостей про які зібрано особисто автором. Це йому дозволило висловити цілий ряд нових положень з усіх розглядуваних питань.
Розрахована на археологів, істориків, краєзнавців і всіх тих, хто цікавиться минулим України і дбає про охорону пам‘яток історії та культури.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.