Микола Крикун » Рецензія на: «Michał Kulecki. Wygnańcy ze Wschodu: Egzulanci w Rzeczypospolitej w ostatnich latach panowania Jana Kazimierza i za panowania Michała Korybuta Wiśniowieckiego»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Рецензія на: «Michał Kulecki. Wygnańcy ze Wschodu: Egzulanci w Rzeczypospolitej w ostatnich latach panowania Jana Kazimierza i za panowania Michała Korybuta Wiśniowieckiego»

Рецензія
Написано: 1999 року
Розділ: Історична
Твір додано: 07.05.2013
Твір змінено: 08.05.2013
Завантажити: pdf див. (304.4 КБ)
Опис: Крикун, Микола. "Michał Kulecki. Wygnańcy ze Wschodu: Egzulanci w Rzeczypospolitej w ostatnich latach panowania Jana Kazimierza i za panowania Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Warszawa: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Wydawnictwo DIG, 1997. 237 s." // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 34. — Львів, 1999. — С. 527-31

Рецензована монографія польського дослідника розкриває один з аспектів суспільно-політичної ситуації, у якій перебувала Річ Посполита в другій половині XVIIст., - аспект, що мав відношення і до земель Лівобережної України. Дослідження ґрунтується головним чином на рукописних матеріалах, виявлених автором в архівах і бібліотеках. Розповідаючи про долю вигнанців, він посуті зосередив свою увагу на питанні про надання їм грошової компенсації за втрачені маєтки і показав у зв'язку з цим, як воно розв'язувалось, як вигнанці впливали на діяльність сеймів і якими були дії правлячих кіл держави у відповідь на їх домагання.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.