Олена Кравчук » Арсен Річинський «Проблєми української реліґійної свідомости»: історія і сучасність
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Арсен Річинський «Проблєми української реліґійної свідомости»: історія і сучасність

Стаття
Написано: 2020 року
Розділ: Історична
Твір додано: 24.04.2021
Твір змінено: 24.04.2021
Завантажити: pdf див. (1.1 МБ)
Опис: Кравчук О. Арсен Річинський «Проблєми української реліґійної свідомости»: історія і сучасність // Zaporizhzhia Historical Review. 2020. № 2(54). C. 87–93.

У статті проаналізовано працю відомого громадсько-політичного, культурно-просвітнього діяча першої половини XX ст., Арсена Річинського, «Проблєми української реліґійної свідомости», через призму історії та сучасності, що не втратила своєї актуальності й на сьогодні. Розкрито маловідомі віхи біографії автора, пов’язані з її написанням.

А. Річинський у міжвоєнний період в Західній Волині розгорнув активну й цілеспрямовану культурно-просвітницьку діяльність у боротьбі за Українську Автокефальну Православну Церкву, присвятивши цій справі досліджувану нами працю, яка мала значний суспільний резонанс. З’ясовано передумови її написання й наголошено на тому, що А. Річинський, будучи активістом національного церковного руху усвідомлював, що потрібно шукати нові стратегію і тактику активізації відродження українського церковного руху. Він вважав за необхідне ідейно «озброїти» інтелектуальні сили етноконфесійним усвідомленням історії України. Його вразила непідготовленість інтелігенції в питаннях єдності та солідарності стосовно виборювання прав українців на національну Православну Церкву, формування державницької ідеології.

Досліджено причини заборони книги та історію її видання, й наголошено на тому що монографія написана з позицій українського національного етногенезу і зорієнтована на відродження та формування духовної самосвідомості українства. Власне це й стало основною причиною її заборони як у міжвоєнній Польщі, так і в СРСР.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.