Петро Кралюк » Козацька міфологія України: творці та епігони
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Козацька міфологія України: творці та епігони

Праця
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 01.03.2018
Твір змінено: 26.11.2022
Завантажити: djvu (22.2 МБ)
Опис: Кралюк П. М.
Козацька міфологія України: творці та епігони / Петро Кралюк; худож.-оформ- лювач О.А.Гугалова. — Харків: Фоліо, 2016. — 394 с.: іл.
ISBN 978-966-03-7605-2.

Петро Кралюк (нар.1958 р.) — доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка романів і повістей («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю»), де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних вєр£тв та козацтва в історії України.

У книзі «Козацька міфологія України: творці та епігони» розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця XVI століття й завершуючи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як «козацька ідея» інтерпретувалася в різних національних проектах XIX століття [російському, польському й українському), яких вона зазнала модифікацій у столітті XX. Видання розраховане передусім на тих, хто цікавиться українським козацтвом, його історією та культурою.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.