Мирон Козак
 
 

Мирон Козак

Український журналіст і письменник.
нар. 07.12.1955
Україна
(українець)


Мирон Омелянович Козак народився 7 грудня 1955 року в селі Дворіччя Теребовлянського району Тернопільської області в українській селянській родині.
Після закінчення загальноосвітньої школи в Тернополі працював робітником, служив в армії, два роки навчався в Українській сільськогосподарській академії. У 1983 році закінчив з відзнакою факультет журналістики Московського державного університету імені Ломоносова.
Працював в обласних засобах масової інформації Волині, помічником голови Волинського облвиконкому, начальником Центру громадських зв’язків обласного управління внутрішніх справ, головним спеціалістом прес-служб голів Волинської і Тернопільської облдержадміністрацій, заступником директора Волинського обласного державного видавництва «Надстир’я». Член Національної спілки журналістів України з 1985 року. Друкувався і друкується в українській та зарубіжній пресі.
Автор книг «Шевченко, Бог і Україна», «Драма особистого життя Тараса Шевченка», «Дворіччя. Книга українця»,  «Він і вона. Мозаїка статі», «Шахові новели Василя Іванчука», «Українські шахові казки», «Два світи Василя Іванчука».
Рідновір за Тарасом Шевченком і Миколою Вінграновським: «Встане Україна і розвіє тьму неволі…»; «Я вірю в Бога – в Україну, вона мій Бог і поводир!»