Ганна Козаченко
 
 

Ганна Козаченко

Українська поетеса, перекладач, журналіст.
19492013
Україна
(українка)


   Поет, перекладач, журналіст, Ганна Козаченко народилась у 1949 році у родині інженера-винахідника, Георгія Андрійовича Козаченко. Закінчила вечірнє відділення журналістики Державного університету ім. Т. Г. Шевченко; паралельно працювала у Спілці письменників. Захистила диплом, присвячений творчості Григора Тютюнника. Гаряче цікавилась українським питанням у ті часи, коли цей інтерес був радше небезпечним, аніж модним, вже не кажучи - обов'язковим.
Ганна Георгіївна більше від 40 років працювала журналістом та редактором у Державній телерадіокомпанії України, - спершу на радіо, де займалась переважно закордонною літературою; потім на телебаченні. Функцію журналістики Ганна Георгіївна Козаченко вбачала у рівновазі між просвітницькою діяльністю та боротьбою з усіма можливим формами соціальної - і будь-якої іншої - несправедливості.
   У 1980-х Ганна Козаченко вивчила іспанську мову; у її перекладах було видано кілька книг, зокрема, казки "Як краб навчився літати" та "Анаконда і воїн". Згодом, як телевізійник з великим стажем входила до складу київської секції Спілки кінематографістів України.
   Протягом всього свідомого життя Ганна Георгіївна писала вірші, - як українською, так і російською мовами. Її вірші друкувались в журналах "Дніпро", "Вітрила", "Київ", "Вітчизна", "Ренесанс"; згодом увійшли до складу поетичної збірки "Автопортрети". У останніх двох поетичних книгах авторки, виданих у Києві - "Поверить многоточию" і "Свет и отсвет" - зібрано більшість російськомовних віршів поетеси.
   Після важкої хвороби вона померла у жовтні 2013 року. Її тіло поховано на Байковому кладовищі.