Денис Ковальов » Вплив національного відродження на розвиток промисловості у Фінляндiї
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вплив національного відродження на розвиток промисловості у Фінляндiї

Стаття
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Твір додано: 14.04.2016
Твір змінено: 14.04.2016
Завантажити: pdf див. (465.9 КБ)
Опис: У статті досліджено значення впливу фінського національного відродження (фенноманства і шведоманства) на розвиток місцевої промисловості в другій половині ХІХ ст.
Фінляндія є своєрідним еталоном західної демократії і “скандинавського соціалізму”, що поєднує економічне процвітання з соціальними гарантіями. Досвід успіху фінляндського суспільства в ХХ ст. цікавий тим, що до 1917 р. Фінляндія, як і Україна, була частиною Російської імперії. Тому важливим видається звернення до історії створення та розвитку фінляндської промисловості в часи самодержавного гноблення, що було зумовлене національним відродженням другої половини ХІХ ст., як прикладу для сучасної України, аби спробувати віднайти ключ до становлення “українського економічного дива”.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. На сьогоднішній день історичні дослідження, які присвячені питанням національного відродження у Фінляндії та його впливу на розвиток місцевої індустрії, становлять значну кількість наукових статей та монографій, створених виключно фінськими істориками. Серед них можемо виділити Ґьорана фон Бонсдорффа, Тапіо Гелена, Іівара Кяйвяряйнена, Матті Клінґе та Осмо Юссілу. Загальну ситуацію в сфері розвитку промисловості та торгівлі у Великому князівстві Фінляндському досліджено в роботах істориків Петрозаводського університету Вільяма Похльобкіна, Арві Лайдінена та Лева Суні . Незважаючи на це, дослідження впливу фінського національного відродження на розвиток місцевої промисловості для вітчизняних істориків є актуальним як ніколи.
Мета статті – дослідити роль активних представників фінського національного відродження другої половини ХІХ ст. у створенні комфортних умов для розвитку фінляндської промисловості.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.