Оксана Валентинівна Коваленко » Глиняні люльки XVII-XVIII століть (за матеріалами Полтавщини)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Глиняні люльки XVII-XVIII століть (за матеріалами Полтавщини)

Праця
Написано: 2008 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 24.06.2022
Твір змінено: 24.06.2022
Завантажити: pdf див. (33.2 МБ)
Опис: КОВАЛЕНКО Оксана
Глиняні люльки XVII-XVIII століть (за матеріалами Полтавщини).
- Опішне: Українське Народознавство, 2008. - 144 с.: іл. (Керамологічнедвокнижжя
«Люлька в історії та гончарстві України», книга 1; Академічна серія «Українські керамологічні студії», випуск 1)


ISBN 966-7322-18-1 (Книги 1-2)
966-7322-19-Х (Книга 1)
Під час археологічних досліджень у нашаруваннях XVII-XVIII століть часто трапляються глиняні люльки. Вони рясно представлені в музейних і приватних збірках України. Незважаючи на численність публікацій, присвячених цій категорії історичних пам'яток, донині залишається чимало нез'ясованих питань щодо їх виробництва і побутування.
Дослідження сучасного українського вченого - керамолога, археолога, історика й музеолога -є першим у нашій країні монографічним вивченням термінології, типології, технології виготовлення, особливостей форм і декору люльок, віднайдених у Полтавщині. Воно також містить екскурс у історію поширення тютюнництва на дослідженій території, схему опису люльок, прислів'я та приказки зі згадками про вироби для тютюнопаління.
Монографія є першою книгою унікального керамологічного двокнижжя «Люлька в історії та гончарстві України». Її продовженням є дослідження відомого українського керамолога, етнолога й музеолога, доктора історичних наук Олеся Пошивайла «Люлька - історичний символ тютю-нової колонізації України (концепт етнолога)».
Книга започаткувала видавничу академічну серію «Українські керамологічні студії», яка висвітлюватиме найважливіші наукові здобутки сучасних українських учених у галузі культурноїкерамології.
Для керамологів, археологів, етнологів, істориків, мистецтвознавців, музеологів, краєзнавців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, аспірантів і здобувачів наукових ступенів, усіх, хто цікавиться минувшиною рідного краю.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.