Олександр Пилипович Коваль » Вплив бідності на національну безпеку держави
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вплив бідності на національну безпеку держави

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 30.10.2024
Твір змінено: 30.10.2024
Завантажити: pdf див. (188.5 КБ)
Опис: Стратегічні пріоритети. – 2018. – №3-4 (48).


Бідність – складне багатоаспектне явище, відтак його вплив на суспільне буття потребує ретельного осмислення та дослідження. Повною мірою це стосується впливу бідності на таку надважливу актуальну сутність, як національна безпека.

Обидві ці сутності – бідність і національна безпека – є надзвичайно складними та багатогранними. Тому можемо припустити, що вплив одного явища на інше є досить складним, багатоканальним, неоднозначним, а подеколи й суперечливим.

Дослідження бідності як соціального явища посідає особливе місце в науці. Проблеми бідності вивчали економісти, соціологи, філософи, психологи й представники інших наук. Утім безпекознавці, як не дивно, часто-густо не надають цьому явищу та питанням, котрі з ним пов’язані, великого значення.

Більшість людей цілком справедливо сприймають бідність як негативне явище переважно на індивідуальному рівні. Жодна нормальна людина не бажає бідності собі особисто, своїй сім’ї, рідним та близьким. Разом з тим люди інтуїтивно підозрюють існування певного зв’язку між бідністю як соціально-економічним явищем та загальним станом справ у державі. Одначе лише виявлення всієї повноти зв’язків та впливів бідності на національну безпеку дозволить приймати правильні управлінські рішення, щоб укріплювати безпеку держави.

Для України боротьба з бідністю є не тільки моральним імперативом, а й життєво важливою необхідністю. За останні роки бідність перетворилася на головну загрозу для суспільства й держави. Бідність веде до соціальної та економічної стагнації суспільства (населення), руйнуючи стійкість національної економіки зсередини. Бідність як наслідок економічних і соціальних проблем стала генератором загроз і небезпек національній економіці. Недооцінка проблеми бідності може дорого коштувати Україні, тому що веде до втрати найціннішого економічного ресурсу – людського.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.