Віктор Котигоренко » Етнополітична соціальна згуртованість як умова й чинник спроможності соціального капіталу забезпечувати стійкість розвитку економіки та суспільства
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Етнополітична соціальна згуртованість як умова й чинник спроможності соціального капіталу забезпечувати стійкість розвитку економіки та суспільства

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 20.02.2024
Твір змінено: 20.02.2024
Завантажити: pdf див. (293.6 КБ)
Опис: Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2023. – Вип. 10-11 (189-190).


Соціальна згуртованість українського громадянського загалу стала одним вирішальних чинників краху планів російської влади на швидку перемогу у війні проти України. Згуртованості потребує й потребуватиме вирішення завдань якнайскорішого відновлення та забезпечення стійкості розвитку української економіки під час і після війни.

Загальнодержавні та регіональні відмінності етнічної самоідентифікації, культурних традицій, історичної пам’яті, мовних, релігійних та інших пов’язаних з феноменом етнічності переваг, цінностей та орієнтацій громадян актуалізують важливість етнополітичної згуртованості цього розмаїття як громадянської спільноти – нації, спроможної давати ефективні відповіді на спричинені війною та глобальні виклики. У статті проаналізовано динаміку показників такої згуртованості та впливи на неї певних внутрішніх і зовнішніх чинників. Основними джерелами інформації для аналізу стали результати опитувань громадян, проведених за методиками вітчизняних і зарубіжних дослідницьких центрів.

Акцентовано увагу на особливостях та імперативах етнополітики держави та її законодавчого забезпечення в аспекті їх впливу на етнополітичну згуртованість українського громадянського загалу. Аргументовано висновок, що принаймні два базових закони («Про забезпечення функціонування української мови як державної» та «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності»), покликані регулювати відносини в етнополітичній сфері, є суперечливими і потенційно конфліктогенними, а тому потребують змін. Необхідно узгодити українське законодавство та державну етнополітику зі сучасними демократичними європейським стандартами, які рекомендують державам Європи інтегрувати всіх своїх громадян, незалежно від їхнього етнокультурного походження, у громадянський багатокультурний організм і припинити визначати та організовувати себе виключно етнічними або виключно громадянськими державами.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.