Анатолій Коцур » Василь Григорович Григорович-Барський. Штрихи до портрета
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Василь Григорович Григорович-Барський. Штрихи до портрета

Стаття
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 08.08.2016
Твір змінено: 10.11.2023
Завантажити: pdf див. (1.5 МБ)
Опис: У статті йдеться про життя та діяльність В.Григоровича-Барського – українського паломника, його подорож країнами Західної Європи, Близького Сходу та Південно-Східного Середземномор’я протягом 1723–1747 років, опис релігій і культури різних народів, їх звичаїв і традицій.

В.Григорович-Барський – патріот рідної землі. Проживши десятки років далеко від рідного краю, він ніколи не забував свого коріння, рідної землі, яку щиро і безвідмовно любив. Він прагнув поділитися всім побаченим і здобутим, пережитим і засвоєним зі своїм народом.

«Дорожні записки» В.Григоровича-Барського започаткували жанр біографії та географії релігій України, витримали багато еревидань. Вони містять багатий географічний, історико-археологічний і мистецтвознавчий матеріал про країни Західної Європи, Близького Сходу та Південно-Східного Середземномор’я, про їх духовно-церковне та культурне життя. На їх сторінках розкрилася яскрава постать автора – мандрівника, дослідника, уважного спостерігача, знавця багатьох мов, історії та культури балканських та близькосхідних народів і разом з тим великого патріота рідної землі.


Ключові слова: паломництво, святі місця, географія релігій, гостинність, православні святині, духовний подвиг, вірність рідній землі.

Часопис української історії, 2015, Вип. 32.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.