Наталія Кошова » До історії печатки «4-го технічного куреня Сірожупанників» Дієвої армії УНР, кінець 1918–1919 років (із фондів НМІУ)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

До історії печатки «4-го технічного куреня Сірожупанників» Дієвої армії УНР, кінець 1918–1919 років (із фондів НМІУ)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 10.05.2021
Твір змінено: 10.05.2021
Завантажити: pdf див. (473.6 КБ)
Опис: Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 4. – Київ, 2019.


У статті подано опис печатки “4-го технічного куреня Сірожупанників” і на основі аналізу документальних джерел висвітлено роль цього куреня в системі Дієвої армії УНР. Стаття охоплює період із 14 листопада 1918 р. до 6 грудня 1919 р., коли Українську Державу змінила Директорія УНР, Армія УНР перейшла до партизанських методів боротьби, що розпочалися Першим Зимовим походом. У працях про українські збройні сили та окремі роди військ, що боролися за утвердження відновленої УНР, побіжно згадуються технічні курені, зокрема й 4-й технічний курінь Сірожупанників. Але його формування та бойовий шлях ще не були предметом окремого дослідження.

Історія сірожупанників, або сірих, пов’язана з подіями Першої світової війни та Української революції 1917–1921 рр. Збройні сили УНР формувалися у боях із більшовицькою, білою, польською арміями. Технічні курені в сухопутних військах Дієвої армії УНР були нечисленні. В січні 1919 р. почалося формування інженерних військ: створення кількох інженерних і телеграфних сотень. Протягом бойових дій 1919 р. технічний курінь Сірожупанників функціонував у тяжких умовах у складі різних дивізій.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.