Іван Корсак » Капелан армії УНР
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Капелан армії УНР

Роман
Написано: 2009 року
Джерело: читач І. Семенюк (doc) / читач Петро Власюк (fb2)
Розділ: Історична
Твір додано: 17.12.2010
Твір змінено: 27.12.2010
Завантажити: doc див. (1.6 МБ) doc.zip (974.1 КБ) fb2.zip (278.8 КБ)
Опис: Український письменник з Волині у своєму новому романі вкотре використовує вже знаний з попередніх його книжок літературний прийом – «воскресіння» забутих і маловідомих імен, що належать вітчизняній історії, культурі та релігійному руху.
Цього разу об’єктом його художнього дослідження став Павло Пащевський – священик, капелан Першого українського запасного полку (згодом – Сердюцького полку імені Петра Дорошенка). Окрім того, у життєвому та професійному активі отця Павла праця в Департаменті віросповідань Міністерства внутрішніх справ УНР, участь у створенні Кирило-Мефодіївського братства, Першому Зимовому поході, підготовці до Всеукраїнського Церковного Собору.
Інтернування, табори, церковна, педагогічна і громадська діяльність під польською займанщиною, а з 1939 року – сперш під радянською окупацією, потім під німецькою – це сторінки життя унікальної генерації української інтелігенції (до них належав і Павло Пащевський), перед якою письменники, журналісти історики ще у великому боргу.

Корсак Іван. Капелан армії УНР : роман / І. Ф. Корсак. — К. : Ярославів Вал, 2009. — 176 с.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.