Олександр Комарніцький » Взаємодія українських військових формувань з громадами містечок Волині та Київщини у добу Директорії УНР
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Взаємодія українських військових формувань з громадами містечок Волині та Київщини у добу Директорії УНР

Стаття
Написано: 2023 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.10.2023
Твір змінено: 13.10.2023
Завантажити: pdf див. (408.9 КБ)
Опис: № 12 (2023): Інтермарум: історія, політика, культура


Анотація
Мета статті – на основі наявної наукової літератури, архівних джерел, матеріалів тогочасної періодичної преси показати непрості взаємини (від плідної співпраці до конфліктів, а інколи і до жорстоких погромів) між Дієвою армією УНР та УГА, з одного боку, і українськими та єврейськими громадами містечок Волинської і Київської губерній, з іншого. Методологічною основою дослідження є принципи історизму, всебічності, об’єктивності, багатофакторності, системності. Автори застосовували різні методи аналізу матеріалу – історичний, проблемно-хронологічний, історико-генетичний, історико-типологічний.

Наукова новизна публікації полягає у системності висвітлення важливих напрямків співпраці української армії і мешканців волинських та київських містечок під час проведення мобілізацій, організації матеріальної та моральної підтримки українських воїнів.

Висновки. Взаємини між українським військом і громадами містечок Волині та Київщини у добу Директорії УНР були непростими. З одного боку, цивільне населення відгукувалося на мобілізаційні заходи Директорії і вступало до військових формувань, надавало армії УНР матеріальну допомогу (білизною, продовольством, фуражем і обмундируванням). Серед тих, хто підтримав армію були і євреї. З іншого боку, підрозділи Дієвої армії УНР вчиняли проти цивільного населення насильницькі дії: проводили незаконні реквізиції, грабували, накладали контрибуції, розганяли і роззброювали міліцію, перешкоджали законній діяльності органів місцевого самоврядування тощо. Відбувалися конфлікти між євреями і українськими вояками, які переростали у ганебні погромницькі дії, кровопролиття.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.