Костянтин Хромов » Asper baricati etc. Денежные термины генуэзских нотариальных актов второй половины XIII века (рос.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Asper baricati etc. Денежные термины генуэзских нотариальных актов второй половины XIII века (рос.)

Стаття
Написано: 2020 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 17.04.2021
Твір змінено: 17.04.2021
Завантажити: pdf див. (1.1 МБ)
Опис: Средневековая нумизматика Восточной Европы. Вып. 8. СПб., 2020. — 372 с., ил.
ISBN 978-5-4380-0243-7

Дослідження присвячене аналізу грошового вираження в деяких генуезьких нотаріальних діях другої половини 13 століття. Раніше в численних публікаціях, заснованих на вивченні цих джерел, було безпідставно прийнято вважати ці терміни назвами номіналів монет. Проте вдумливе вивчення письмового матеріалу змусило нас відмовитись від такого пояснення значень подібних термінів та запропонувати власну версію для вирішення проблеми їх інтерпретації.
Ключові моменти критики стосувались терміна asper baricati, як найбільш часто використовуваного терміну в документах, що стосуються генуезької торгівлі в Чорному та Азовському морях. Вивчаючи опубліковані тексти генуезьких нотаріусів другої половини XIII століття, автору вдалося знайти згадку про такі грошові терміни, які унеможливлюють розглядати термін asper baricati як будь-який номінал монети.
Метод поділу грошових термінів на три термінологічні системи (рахунок грошей, вага та номінал (вартість монети)) дав змогу зробити висновок, що в документах використовувалася термінологія із позначенням одиниць грошової ваги, а не номіналів монет генуезьких нотаріусів.
Дослідження професійного лінгвіста-маніпулятора Пономарьова А. Л. з "прочитанням" деяких легенд про монети Джучида, нарешті, повернуло до нумізматики Кримського Улусу термін ярмак, який використовувався в грошовому бізнесі Криму на усі вказані три термінологічні системи (рахунок грошей, вага, номінал).
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.