Ганна Харлан » Трансформація позицій політичних партій ФРН щодо східноєвропейської політики (2005–2017 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Трансформація позицій політичних партій ФРН щодо східноєвропейської політики (2005–2017 рр.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 26.10.2019
Твір змінено: 26.10.2019
Завантажити: pdf див. (426.6 КБ)
Опис: Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – Вип. 26: Міжвідомчий збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАН України, 2017.


У статті досліджено концептуальні підходи німецьких політичних партій щодо перспектив взаємодії зі східноєвропейськими державами у 2005–2017 рр. Позиції політичних сил ФРН охарактеризовані за ступенем впливу тієї чи іншої партії на перебіг політичного життя. Проаналізовано зовнішньополітичні пріоритети східноєвропейської політики шести основних партій (ХДС/ХСС, СДПН, ВДП, «Союз 90/Зелені», «Ліві», «Альтернатива для Німеччини») під час урядування другої «великої», християнсько-ліберальної, та третьої «великої» коаліцій на чолі з федеральним канцлером А.Меркель.

У висновках зазначається, що Революція Гідності, підписання Угоди про асоціацію, анексія Криму та війна на Сході України засвідчили необхідність перегляду зовнішньополітичних орієнтацій щодо східноєвропейської політики та розробки принципово нових форм взаємодії Німеччини зі східноєвропейськими державами. Певною мірою ця тенденція відобразилася в програмних документах та полеміці напередодні виборів до Бундестагу 2017 р.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.