Юлія Касперович » Зміцнення фінансової безпеки України шляхом посилення координації фіскальної та монетарної політики держави
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Зміцнення фінансової безпеки України шляхом посилення координації фіскальної та монетарної політики держави

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 28.10.2020
Твір змінено: 28.10.2020
Завантажити: pdf див. (816.6 КБ)
Опис: Стратегічна панорама. – 2017. – №2.


Виклики, ризики та загрози економічній безпеці значною мірою зосереджені у її фінансовій складовій. У статті обґрунтовано напрями посилення координації фіскальної та монетарної політики в Україні для зміцнення фінансової безпеки в умовах посилення негативного впливу боргового чинника.

Досліджено сучасну практику впливу фіскальної політики на монетарну і навпаки. Трансмісійний механізм стимулюючих заходів фіскальної та монетарної політики в Україні ускладнюється загальними політичними та власне специфічними фінансовими обмеженнями. В Україні взаємопов’язаний стимулюючий вплив монетарної та фіскальної політики на економічне зростання найчастіше спотворювався через тіньову економіку та корупцію. Відтак механізм координації інструментів двох політик не завжди коректно та своєчасно спрацьовував. Політичного циклу в економічній політиці також поки що неможливо позбавитися.

Зважаючи на фіскальні та монетарні обмеження, передусім показник державного боргу, встановлено, що застосування заходів фінансового стимулювання в Україні на сьогодні є вкрай обмеженим. За таких умов зміцненню фінансової безпеки сприятимуть запропоновані інституційні заходи посилення координуючого механізму фіскальної та монетарної політики, зокрема: приведення державного боргу до економічно безпечних меж; розвиток середньострокового фіскального планування; збільшення фіскальної прозорості; покращення управління ліквідністю державного та місцевих бюджетів і єдиного казначейського рахунку; імплементація плану BEPS для протидії відпливу капіталу; налагодження регулярного міжвідомчого функціонального співробітництва; підвищення дієвості вже існуючих фіскальних та монетарних стимулів; розширення практики застосування прогресивних інформаційних технологій; гармонізація податкового та митного законодавства, розвиток методик державного фінансового контролю у євроінтеграційному векторі реформ.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.