Юлія Касперович » Фінансові інструменти прискорення реінтеграції окупованих територій Донбасу
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Фінансові інструменти прискорення реінтеграції окупованих територій Донбасу

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 28.10.2020
Твір змінено: 28.10.2020
Завантажити: pdf див. (171.8 КБ)
Опис: Стратегічна панорама. – 2018. – №1.


Збройна військова агресія Російської Федерації призвела до тяжких людських та матеріальних втрат, які Україна продовжує нести щодня з 2014 р. Ураховуючи масштаб проблем, їх вирішення спроможна осягти тільки держава бюджетними коштами із залученням приватних та міжнародних партнерів. Так, якщо завдання політиків полягає в організації процесу, то науково обґрунтована робота фінансистів покликана його істотно прискорити. Позитивно, що хоч і з деяким запізненням, але на загальнодержавному рівні якісно сформовано стратегічне бачення політики відновлення миру та підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Додатково до вже реалізованих загальних та спеціальних фінансових інструментів прискорення реінтеграції окупованих територій Донбасу можна запропонувати такі, потенційно можливі у майбутньому: відновлення банківської системи на звільнених територіях; збереження та посилення санкцій проти РФ як країни-агресора; проведення фінансової оцінки реальних і потенційних втрат від гібридної війни для позовів у міжнародні судові юрисдикції з метою отримання репарацій; створення безпечних умов виплати заборгованості з пенсій; збереження високого рівня видатків Державного бюджету України в обсязі не менше 5% ВВП для забезпечення національної безпеки і оборони України; запровадження екологічних програм відновлення навколишнього природного середовища постраждалого регіону; пришвидшення заходів із розмінування звільнених територій; запровадження у майбутньому на звільнених територіях спеціальних економічних зон «Крим» та «Донбас» із низкою податкових та митних пільг.

Зважаючи на обмеженість ресурсів, систематизація вже реалізованих та майбутніх інструментів державної підтримки з боку різних органів влади постраждалих громадян та регіону надає їх повномасштабну картину. Попри активізовану вичерпну кількість спеціальних інструментів, обсяг їх фінансування залишається недостатнім відносно до втрат від розв’язаної РФ гібридної війни. Наукова дискусія щодо доцільності, набору та механізмів реалізації нових фінансових інструментів зробить процес майбутньої реінтеграції окупованих територій політично та економічно безпечнішим.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.