Олександр Касперович » До питання базової періодізації наслідувань римських імперських денаріїв в ареалі черняхівської культури: концепція двох «хвиль»
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

До питання базової періодізації наслідувань римських імперських денаріїв в ареалі черняхівської культури: концепція двох «хвиль»

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 05.10.2023
Твір змінено: 05.10.2023
Завантажити: pdf див. (541.2 КБ)
Опис: Український нумізматичний щорічник: часопис. – Переяслав-Хмельницький. – 2021. – Вип. 5.


Статтю присвячено вдосконаленню існуючої типологізації та періодизації наслідувань римських імперських денаріїв, які виготовлялися в ареалі черняхівської культури протягом ІІ–IV століть.

Задля вирішення цього завдання авторами запропоновано та використано комплексну аналітичну схему, що складається із системи класифікаційних параметрів типологізації наслідувань римських монет в ареалі черняхівської культури. Використання зазначеної схеми дозволило сформувати «профілі» та обґрунтувати наявність у загальній сукупності наслідувань римських денаріїв двох великих, хронологічно відокремлених та таких, що не перетинають одна одну, груп («хвиль») наслідувань.

Подальший аналіз дозволив більш детально описати та співставити зазначені дві «хвилі» наслідувань. Установлено, що перша «хвиля» стосується періоду поступового потрапляння римської срібної монети до ареалу черняхівської культури (II – початок III століття), що дозволяє суттєво уточнити поширену в літературі точку зору, згідно з якою всі наслідування відносяться до 2-ої половини ІІІ століття або навіть пізнішої пори. Друга ж «хвиля», дійсно, стосується другої половини ІІІ – початку IV століття, як і було вже встановлено в літературі.

Таким чином, за результатами дослідження обґрунтовано комплексний підхід щодо класифікації наслідувань в ареалі черняхівської культури, вдосконалено типологізацію таких наслідувань та суттєво уточнено хронологічні рамки їх виготовлення.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.