Валерій Капелюшний » Архівна україніка та проблема атрибуції авторства дослідників історії Української революції 1917–1921 рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Архівна україніка та проблема атрибуції авторства дослідників історії Української революції 1917–1921 рр.

Стаття
Написано: 2020 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 30.07.2020
Твір змінено: 30.07.2020
Завантажити: pdf див. (185.3 КБ)
Опис: Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 61. – К., 2020.


У статті досліджується проблема персоніфікації історіографії Української революції 1917–1921 рр., наголошується, що дослідницька робота складається з комплексу пошуків і ґрунтовне дослідження архівної україніки за межами України сприятиме активізації процесу атрибуції авторства дослідників революційної доби через розкриття їх псевдонімів і криптонімів.

Наголошується, що досліджуючи різні аспекти історіографії Української революції 1917–1921 рр., що вимагає охоплення та залучення до аналізу численних публікацій з періодичних та книжкових видань, дослідники постійно зустрічаються з анонімними, псевдонімними та криптонімними друкованими і рукописними працями, розшифрування яких потребує багато часу, зусиль і пошуків. Акцентовано увагу, що однією з найскладніших проблем в справі атрибуції авторства є встановлення справжнього прізвища серед кількох авторів-претендентів, коли треба здійснити комплекс заходів: ознайомитись з біохронікою авторів-претендентів, з’ясувати детальніше коло наукових інтересів цих авторів за аналізом інших їх публікацій, визначити місце та рік видання, видавництво чи друкований орган, де вийшла та чи інша публікація, нарешті зіставити ці факти для отримання відповідного результату. Зроблено висновок, що проблема атрибуції авторства дослідників Української революції 1917–1921 рр. є складовою частиною проблеми персоніфікації вітчизняної історії в цілому, має багато аспектів дослідження і потребує подальшого ґрунтовного вивчення та узагальнення. Автор переконаний, що подальший прогрес у розв’язанні проблеми атрибуції авторства, тобто розкритті та авторизації псевдонімів і криптонімів, пов’язаний з успішним використанням матеріалів архівної україніки.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.