Олександр Ірванець » Рівне/Ровно (стіна)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Рівне/Ровно (стіна)

Роман
Написано: 2000 року
Розділ: Химерна
Твір додано: 30.11.2007
Твір змінено: 30.05.2024
Завантажити: doc.zip (177.9 КБ) fb2.zip (149.6 КБ) txt див. (519.4 КБ) txt.zip (156.3 КБ)
Опис: РОВНО – обласний центр Соціалістичної Республіки України. Численність населення – 120 тис. чол. за переписом 2001 р. Розвинуте сільськогосподарське машинобудування, льнопереробна промисловість.

При піддержці та потуранні реакційних сил ЗУР і ряду держав Європи західна частина міста насильницьким шляхом відторгнута зі складу СРУ і являє собою окреме політичне утворення під юрисдикцією ООН. Населення Західного сектора Ровно – 150 тис. чол. на вересень 2001 р. Економіці Західного сектора Ровно притаманні всі хиби та недоліки капіталістичної системи господарювання: високе безробіття, інфляція, корупція. Грошова одиниця Західного сектора Ровно – гривня ЗУР. Соц.-демократична партія Західного сектора Ровно – 2,4 тис. чол. Давні демократичні та національно-визвольні традиції.
 
Відгуки читачів:
 
16.04.2011 • Proydakov
Насправді, твір є надзвичайно актуальним і водночас якравим зразком антиутопії в українській літературі. Роман є віддзеркаленням релаій початку ХХІ століття. І поки що ми не бачимо преспектив вирішення цього суперечливого становища. Автор закликає нас подитивиться навколо себе іншим поглядом і визначити ті пріоритети, до яких мусимо прагнути.
10.06.2009 • Willy Schmerz
Не сподобалось. Багато в чому схоже на "Остров Крьім" Аксьонова, але не на користь "Рівне/Ровно". Можливо, для тих, хто живе у Рівному або добре знає місто, цікавості додавало би впізнання знайомих місць, детально описаних у романі. На жаль, особисто я в Рівному ніколи не бував, тому описи вулиць та будівель нічого твору не додали, як на мене. Ну і рефлексії та переживання головного героя, яким теж приділяється дуже чимало уваги, теж якось не викликали співпереживань. Фінал залишив по собі таке ніби запитання: "І що ж це було і, головне, навіщо?"
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.