Леонід Ілько » Категоріальна невизначеність політики. Мистецтво крізь призму політичного
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Категоріальна невизначеність політики. Мистецтво крізь призму політичного

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 05.07.2025
Твір змінено: 05.07.2025
Завантажити: pdf див. (249.3 КБ)
Опис: Регіональні студії. – №37. – 2024.


У даній статті проведено дослідження категоріальної невизначеності поняття політики та запропоновано концептуальну основу для подальшого дослідження взаємозв’язку та перетину мистецтва та політики.

Було досліджено етимологію та розвиток концепції політики. Описано фактори, які впливають на сутнісне наповнення терміна. Проаналізовано сучасні підходи до трактувань терміна «політика» у вітчизняній науці на прикладі профільного словника та навчально-методичної літератури низки вищих навчальних закладів. Описано особливості та спільні риси трактувань. Також вказано на певні неточності. Виявлено, що у західній науці використовуються три концепції на позначення політичного: politics, policy та polity. У вітчизняній науці всі три концепції часто охоплюються одним словом – політика.

Наголошується на вагомості диференціації понять для проведення крос-секторальних досліджень, особливо враховуючи вже підходящу наявну концептуальну базу: концепції «публічна політика» та «державна політика» цілком відповідають значенню «policy», так само концепції «політична система» та «структура політики» відповідають значенню «polity». На базі проведеного аналізу запропоноване авторське визначення терміна «політика».

В подальшому запропоновано підхід до багатовимірного дослідження взаємозв’язку політики та мистецтв.

Наукова новизна дослідження полягає у сутнісному очищенні на перший погляд зрозумілого терміна, його розбитті на змістові компоненти та подальшої пропозиції концептуальної основи для проведення крос-секторального дослідження, що фокусуватиметься на різних вимірах взаємозв’язку політики та мистецтва.

В статті підкреслюється актуальність крос-секторальних досліджень та зазначається необхідність глибокого вивчення та узгодження концептуально-категорійного апарату як основи для продовження дослідження.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.