Юлія Гунза » Регіональний вимір гендерної політики України (на прикладі Донецької області)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Регіональний вимір гендерної політики України (на прикладі Донецької області)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 18.11.2022
Твір змінено: 18.11.2022
Завантажити: pdf див. (311.5 КБ)
Опис: Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Історія. Політологія. – 2021. – Вип. 31-32.


Проаналізовано регіональний вимір творення та реалізації гендерної політики в Україні на прикладі Донецькій області. Охарактеризовано науковий доробок українських дослідників з проблематики гендерної політики, та нормативно-правові документи впровадження гендеру в Україні та в Донецькій області.

З’ясовано особливості Донецької області та політики гендерної рівності в регіоні. Розкрито фактори, які впливають на гендерну політику на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Проаналізовані механізми формування та реалізації гендерної політики в Донецькій області та Україні, через адмістративно-територіальній устрій області, його складові та компетентності в сфері гендерного дослідження. Виділено основні критерії формування гендерної політики України. Розглянуто впровадження гендерної політики України на регіональному рівні на прикладі Донецької області в соціально-економічній та суспільно-політичній сферах і надана оцінка їх ефективності.

Узагальнено питання про стан гендерних відносин в економічній, соціальній та політичній сферах українського суспільства. Отримані результати наукового дослідження засвідчують стан гендерної політики у всіх сферах життєдіяльності. Оскільки гендерна рівність є основою розвитку суспільства, отримані результати можуть бути використані для подальшого впровадження гендерного підходу у суспільно-політичній і законодавчій сфері.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.