Владислав Грибовський » Між конфронтацією та взаємодією: українсько-кримські та українсько-ногайські стосунки в XVІI – першій половині ХХ ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Між конфронтацією та взаємодією: українсько-кримські та українсько-ногайські стосунки в XVІI – першій половині ХХ ст.

Праця
Написано: 2018 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 29.12.2020
Твір змінено: 14.04.2024
Завантажити: pdf див. (7.2 МБ)
Опис: Брехуненко В., Грибовський В., Мицик Ю., Піскун В., Синяк І., Тарасенко І.
Між конфронтацією та взаємодією: українсько-кримські та українсько-ногайські стосунки в XVІI – першій половині ХХ ст. / За ред. В. Брехуненка. – Київ: ІУАД, 2018. – 344 с.


У книзі розглянуто стосунки між українським населенням і кримськими татарами та ногайцями у XVII – першій половині ХХ ст. Концептуальна стратегія дослідження полягала у відмові від панівного стереотипу зображувати ці стосунки в барвах непримиренної конфронтації з упередженою маргіналізацією історичної ролі решти проявів. Натомість у руслі сучасних тенденцій світової історіографії український варіант взаємин з мусульманськими сусідами аналізується як багатовимірний феномен, який виник в особливих умовах Степового Кордону Європи і в рамках якого гостра конфронтація за життєвий простір поєднувалася з активною міжетнічною, економічною, військовою та культурною взаємодією. У цілісному вигляді з’ясовано широкий комплекс стосунків, який раніше не привертав належної уваги. Досліджено роль кримських татар у відновленні української державності в ранньомодерні часи та процесі легітимізації Гетьманщини, відтінено існування різних моделей співіснування українців з кримськими татарами та ногайцями, а також пошук шляхів взаємодії між Українською Народною Республікою та Кримською Народною Республікою.

Для науковців, студентів та всіх, хто цікавиться історією.

Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.