Микола Горлицький » Угорщина. Холодна осінь 1956-го
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Угорщина. Холодна осінь 1956-го

Праця
Написано: 2006 року
Розділ: Історична
Твір додано: 06.07.2018
Твір змінено: 06.07.2018
Завантажити: djvu (22.5 МБ)
Опис: Горлицький М. I.
Угорщина. Холодна осінь 1956-го. Житомир. «Полісся», 2006. — 230 с.

В книзі розповідається, як відразу по закінченню Другої світової війни, зусиллями Й. Сталіна і його оточення у країнах Східної та Південно-Східної Європи розпочалося будівництво сталінської моделі соціалізму з адміністративно-командною системою. Під тиском Радянського Союзу, його каральних органів у країнах, де ще вчора діяв буржуазний лад, новостворені партії різного ґатунку взялися будувати соціалізм.
Та з роками народи цих країн все більше переконувалися у безперспективності цієї адміністративно-командної системи. І в країнах народної демократії почало наростати невдоволення. Спокій вдавалося відновлювати лише поліцейськими заходами, військовою силою, яку нерідко представляли воїни Радянської Армії, оновлені підрозділи якої продовжували лишатися по війні у цих країнах. Спершу Німецька Демократична Республіка в 1953-му спробувала вирватися з-під радянського впливу. Потім Польща. За нею Угорщина. Невдовзі Чехословаччина. Затим знову Німецька Демократична Республіка. Проте найбільший струс соціалістичної системи стався в Угорщині в 1956-му році. Радянський Союз, волею М.С. Хрущова, рятуючи в Угорщині сталінську тоталітарну систему кинув на придушення народного визвольного руху 60-тисячну армію…
Це призвело до значних жертв з обох сторін, але пройдуть роки і час підтвердить: жертви ті були даремними. «Гуманний соціалізм» з «людським обличчям» у тому вигляді, у якому він був, не виправдав сподівань. І не лише в країнах Східної та Південно-Східної Європи, а і в самій цитаделі командно-адміністративної системи — Радянському Союзі, призвівши і його самого до краху.
Автор книги — безпосередній учасник подій в Угорщині, з болем розповідає про все, що довелося пережити йому самому і його друзям — парашутистам-десантникам 108-го полку 7-ї повітряно-десантної дивізії, про жорстокі бої, які змушені були вести підрозділи Радянської Армії не без тиску з боку вищого командування і органів КДБ СРСР.
Книга розрахована на широке коло читачів.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.