Микола Гордієнко » З волинських і поліських рейдів УПА (із дій УПА-Північ 1943-44)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

З волинських і поліських рейдів УПА (із дій УПА-Північ 1943-44)

Спогади
Написано: 1947 року
Джерело: diasporiana.org.ua
Розділ: Історична
Додав: vovaniko
Твір додано: 18.01.2013
Твір змінено: 18.01.2013
Завантажити: djvu (1.5 МБ) pdf див. (7.5 МБ)
Опис: Збірка спогадів-нарисів Миколи Гордієнка з бойових дій УПА на Волині і Поліссі в роках 1943-44 була написана ще в 1947 році, отже ще за доволі свіжої пам’яті автора.
Перед нами встає захоплююча картина збройних змагань народу за своє життя і волю. Найкращі сини українського села І міста, зразу на Волині і Поліссі, — як це описує автор, — а згодом і на дальших просторах України, на поклик революційного проводу спішать у ряди рідної армії, — „молодої армії, що народжувалась серед розлогих пшеничних нив, у густих лісах рідної Волині і Полісся”.
ДІЇ УПА на Волині і Поліссі в 1943 році, як і на всіх інших українських теренах у тому ж і в наступних роках, дуже нагадують нам славні часи історії України, часи Хмельницького і Гайдамаччини. З народної гущі виринають все нові й нові командири УПА, сміливі, завзяті, повні ініціятиви і розмаху, дуже часто — вчорашні старшини і підстаршини червоної армії чи польського війська, а між ними й старі ветерани українських визвольних змагань 1917-22 рр. В спогадах-нарисах Миколи Гордієнка бачимо їх цілу галерію, з них найславніші — Клим Савур-Охрім, Вовчак („дзеркало і душа армії”)» Рудий, Кубік, Рубашенко, Байда, Верещака, Назар, Ярема і інші, командири-„самородки” як Азіят чи Мазепа, зразки рядових вояків-повстанців типу „Поручника” і „Баклажки” і ін., — „горді сини Волині, що їм припала честь першим носити на шапках Трнзуб — емблему Української Держави”.
Книжка Миколи Гордієнка повинна виконати і напевно виконає своє завдання — наснажувати молоде українське покоління, а також і старших, — тою силою любови до рідного краю й народу, тим духом завзяття і посвяти і тою волею перемоги, яка завжди окрилює українських борців на Рідних Землях віч-на-віч із лютим ворогом.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.