Річард Горбань » Персоналізм Ч. С. Бартніка: різноаспектний філософсько-релігійний дискурс буття особи [Автореферат]
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Персоналізм Ч. С. Бартніка: різноаспектний філософсько-релігійний дискурс буття особи [Автореферат]

Дисертація
Написано: 2018 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 27.02.2024
Твір змінено: 28.02.2024
Завантажити: pdf див. (851.6 КБ)
Опис: Горбань Р. А. Персоналізм Ч. С. Бартніка: різноаспектний філософсько-релігійний дискурс буття особи:Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук за спеціальністю 09.00.11 – релігієзнавство / Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Київ, 2018.
Дисертація є першою в українському і польському релігієзнавстві комплексною розвідкою персоналізму Ч. С. Бартніка як концептуальної, внутрішньо організованої цілісності філософських і релігійних поглядів католицького мислителя, зумовлених філософсько-богословським розумінням і тлумаченням феномена особи в індивідуальному, спільнотному, трансцендентальному вимірах її буття. У дисертації доведено, що польський філософ на засадах християнського вчення побудував актуальну філософсько-релігійну систему персоналізму, в якій аксіальною й аксіологічною категорією є «особа» та ключового значення набувають міжособові зв’язки-відношення (relatio), якими зумовлене як буття Всесвіту, так і буття особи (Божої, людської, ангельської). У бартніковій інтерпретації особа виступає центром трансцендентної й іманентної дійсності, в особі вся дійсність отримує свою цілеспрямованість і сенс, йдучи до свого звершення в досконалості буття, тому різноаспектний філософсько-релігійний дискурс Бартніка в дисертаційному дослідженні визначено терміном «особоцентричний», що виокремлює новаторство польського філософа як представника християнського персоналізму.
Ключові слова: персоналізм, особа, особоцентричний дискурс, філософсько-релігійний дискурс, спільнотна особа, особові зв’язки-відношення (relatio), теологія, персоналістична герменевтика, тринітарна особа Божа, концепція особи, буття особи, християнство, філософія особи як аксіологічного зв’язуючого центру буття.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.