Олексій Гончаренко » «Юдео-більшовизм» як модель ідеологічної обробки місцевого населення райхскомісаріату «Україна» (1941–1944 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Юдео-більшовизм» як модель ідеологічної обробки місцевого населення райхскомісаріату «Україна» (1941–1944 рр.)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 30.04.2019
Твір змінено: 30.04.2019
Завантажити: pdf див. (137.7 КБ)
Опис: Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 4 (6) / Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років», Ін-т історії України НАН України. – К., 2014.


Здійснено аналіз пропаганди «юдео-більшовизму» як основи ідеологічної концепції гітлерівської окупаційної пропаганди, яка скеровувалася на місцеве населення райхскомісаріату «Україна». У результаті проведеного дослідження встановлено, що публікації окупаційної преси РКУ мали чітку антирадянську та антисемітську спрямованість, а також кілька типів пропагандистських матеріалів. Частина з них використовувалась із суто тактичних міркувань, зосереджуючись на розпалювання міжнаціональної ворожнечі та організацію участі місцевого населення у виявленні євреїв, які переховувалися від каральних структур окупаційної влади. Інша частина статей антисемітського спрямування мала більш віддалене, стратегічне завдання, що полягало в дискредитації радянського керівництва як бездумного та злочинного виконавця волі «світового єврейства». За допомогою антисемітської ідеології нацистська окупаційна влада намагалася залучити частину українського населення до співпраці або принаймні нейтралізувати його. Спираючись на морально-психологічні й світоглядні стереотипи маргіналізованої частини українського суспільства, нацистська пропаганда експлуатувала найгірші риси й почуття, скеровуючи їх на підтримку жахливого терору. Окупанти зуміли використати для поширення своїх людиноненависницьких ідей україномовну пресу – фактично єдине джерело друкованої інформації для мешканців окупованих територій.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.