Олесь Гончар » Собор (вид. 1989)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Собор (вид. 1989)

Роман
Написано: 1967 року
Джерело: Старе «Чтиво» :)
Розділ: Художня
Твір додано: 12.10.2007
Твір змінено: 28.04.2024
Завантажити: djvu (4.5 МБ) fb2.zip (443.4 КБ) txt див. (1 МБ)
Опис: У творчості видатного українського письменника Олеся Гончара, чиє ім’я шанується в усьому світі, роман «Собор» посідає особливе місце. Прийшовши до читачів наприкінці шістдесятих, твір одразу ж опинився у вирі пристрастей, бо саме в ньому чи не вперше у вітчизняній літературі могутньо і неприховане прозвучав заклик до духовного очищення й соборності, осуд національного безпам'ятства, звироднілого кар’єризму і браконьєрства. Офіційні кола сприйняли «Собор» різко негативно, адже роман, відкидаючи догматизм класових уявлень, утверджував загальнолюдські, гуманістичні цінності.

Після організованих тоталітарним режимом лютих цькувань «Собору» твір було вилучено з бібліотек, книгарень та видавничих планів на довгі двадцять років.
Пов'язані твори:
«Без почвы» Виктора Петрова и «Собор» Олеся Гончара: две истории украинской литературы XX века (рос.) (авт. Андрій Портнов, Тетяна Портнова) Істор. Стаття 2019
(авт.
Ukrainische literarische Mythologien von Dnipro(petrovsk). Viktor Petrovs Bez gruntu und Oles' Hončars Sobor (нім.) (вид. 2021) (авт. Андрій Портнов, Тетяна Портнова) Істор. Стаття 2021
 
Відгуки читачів:
 
09.12.2021 • vitalis
Тепер це шкільна програма. Хто не читав - читайте. Комунізм: "как он виглядіт в ліцо". Твір, після якого почались гоніння Гончара.
11.06.2013 • noone
Роман-епоха про вічні цінності і розуміння людини свого місця в історії. Якщо колись буде створений український аналог переліку книг як-то Great American Novel, то цей роман обов'язково туди потрапить. Автор використовує величезний словниковий запас. Цю книгу навіть хочеться читати вголос у родинному колі, деякі думки хочеться запам'ятати для себе, зрештою хочеться відкрити книгу ще через певний час і перечитати. Головне роман актуальний і зараз через той величезний пласт проблем, який він підіймає. Коли вже сучасна українська література спроможеться принаймні на щось подібне за масштабом? Моя оцінка 10 з 10.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.