Андрій Голубєв » К вопросу о возможностях использования некоторых категорий раннесредневекового вооружения в качестве этнокультурного маркера (рос.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

К вопросу о возможностях использования некоторых категорий раннесредневекового вооружения в качестве этнокультурного маркера (рос.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 26.12.2022
Твір змінено: 26.12.2022
Завантажити: pdf див. (1.3 МБ)
Опис: Історія давньої зброї. Дослідження 2018: Збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАНУ, 2020.


Автор розглядає можливість використання луків та клинкової зброї в якості маркера задля хронологічного та етнокультурного розмежування кочівницьких пам'яток раннього середньовіччя. Межа переходу політичного домінування в степу до Хазарського Каганату відзначається появою луків, виготовлених за хазарськими технологіями та колінчатих палашів тюрксько-хазарської конструкції, які згодом еволюціонували у шаблі. На цьому етапі гунно-болгарська конструкція палашів припиняє своє існування, як тупикова гілка еволюції клинкової зброї. Гунно-болгарська технологія виготовлення луків продовжує своє існування в межах першої половини VIII ст. в процесі внутрішніх міграцій та інтеграції її носіїв у політичну структуру Хазарського Каганату. Виготовлення луків виступає найбільш консервативним ремеслом.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.