Ігор Гнип » Індустріалізація західного регіону Української РСР (на прикладі Львівської та Івано-Франківської областей)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Індустріалізація західного регіону Української РСР (на прикладі Львівської та Івано-Франківської областей)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 14.09.2024
Твір змінено: 14.09.2024
Завантажити: pdf див. (292.7 КБ)
Опис: Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія. – Тернопіль: Видавництво ТНПУ ім. В.Гнатюка, 2019. – Вип. 1.


Мета дослідження – висвітлити особливості економічної політики радянської влади під час здійснення індустріалізації (масштабного промислового будівництва й удосконалення економічної структури) західних областей Української РСР на прикладі Львівської та Івано-Франківської областей, успіхи і прорахунки та спростувати твердження Н.Дейвіса про виробництво хімічною промисловістю республіки «найпростіших хімікалій».

Методологія дослідження базується на принципах історизму, системності, науковості, авторської об’єктивності, а також на використанні загальнонаукових (аналіз, синтез, узагальнення) та спеціально-історичних (історико-типологічний, історико-системний) методів. Наукова новизна полягає в тому, що вперше в українській історіографії, на основі аналізу невідомих раніше архівних документів і матеріалів, охарактеризовано процес індустріалізації західного регіону України та створення сучасної хімічної промисловості.

Впродовж коротких термінів адміністративними методами (тотального контролю і великого терору) у західних областях УРСР звели промислові гіганти енергетичної, хімічної, машинобудівної, видобувної та інших галузей економіки. За короткий час створено хімічну індустрію західного регіону УРСР. Світовий досвід свідчив, що головним показником прогресивності хімічної промисловості – рівень розвитку виробництва поліетилену, барвників, синтетичних смол і волокон. Ці виробництва й були визначальними для західного регіону республіки. Традиційна нафтогазова галузь поступилася новій – хімічній.

Економічний комплекс західного регіону України набув у 1970-х роках загальних визначальних рис радянської планової економіки і в корені відрізнявся від «колонії». Швидке впровадження у виробничі процеси електроенергії забезпечило швидкий розвиток хімічної, машинобудування, приладобудування, металообробки та інших галузей промисловості і сільського господарства. Однак, в першу чергу модернізувалися виробництва, які обслуговували військовий комплекс СРСР.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.