Володимир Гінда » Романтичні стосунки дівчат і жінок із солдатами ворожих армій у роки німецько-радянської війни
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Романтичні стосунки дівчат і жінок із солдатами ворожих армій у роки німецько-радянської війни

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 08.01.2024
Твір змінено: 08.01.2024
Завантажити: pdf див. (126.5 КБ)
Опис: Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2023. – Вип. 26.


У даній науковій статті автор ставить собі за мету дослідити романтичні стосунки між чоловіками та жінками ворожих армій, в даному випадку Червоної армії та Вермахту, в роки німецько-радянської війни. Також показати ставлення до таких романів і подружніх пар суспільства, рідних, воєнного командування та держави, яке нерідко призводило до осуду і стигматизації в мілітаризованому суспільстві, і заборони на такі стосунки й одруження на державному законодавчому рівні.

Дослідження ґрунтується на принципах об’єктивізму, науковості, системності, історизму. Використовуються методи історико-порівняльний та історико-системний. Їх застосування дало змогу порівняти ставлення до романтичних стосунків між представниками воюючих держав в нацистській Німеччині і Радянському Союзі на державному рівні та рівні суспільства, показати як вирішувалися відповідні ситуації воєнним керівництвом у законодавчій площині.

На основі існуючого документального та, переважно, мемуарного наративного матеріалу вперше в українській історичній науці зроблена спроба висвітлити проблеми романтичних стосунків чоловіків і жінок із протиборчих таборів під час німецько-радянської війни. Розкрито ряд проблем, із якими довелося зіштовхнутися закоханим у суспільстві, ставленні рідних до таких обранців чи обраниць, показано і проаналізовано ймовірні причини, які підштовхували представників обох статей до романтичних стосунків із представниками ворожих соціумів, як реагували на це воюючі держави та їх керівники, чим зазвичай завершувалися такі відносини між молодими людьми.

З’ясовано, що романтичні стосунки чоловіків і жінок між представникам ворожих таборів були непоодиноким явищем під час німецькорадянського протистояння. Закохані пари зазвичай через своє вподобання зіштовхувалися з масою проблем на побутовому, законодавчому, державному та суспільному рівнях. В абсолютній більшості вони ставали об’єктами упередженого ставлення з боку мілітаризованого суспільства, їх не сприймали, або ставилися вороже рідні, а держави через свої ідеологічні постулати забороняли на законодавчому рівні. Під тиском всіх цих чинників закохані зазвичай із часом розставалися, бо не могли жити в таких умовах, лише одиницям вдавалося облаштувати родинне життя.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.