Павло Гай-Нижник » Національні інтереси, національні цінності та національні цілі як структуроформуючі чинники політики національної безпеки
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Національні інтереси, національні цінності та національні цілі як структуроформуючі чинники політики національної безпеки

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 29.09.2018
Твір змінено: 29.09.2018
Завантажити: pdf див. (845,4 КБ)
Опис: Ґілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2014. – Вип. 84 (5).


Розглядаються національні інтереси, національні цінності та національні цілі як засадничі принципи політики національної безпеки. Акцентується увага на їх структуруючій і консолідуючій функціях.

Слід констатувати, що формування політики національної безпеки має бути спрямованим на визначення завдань і цілей такої політики, що найбільш повно може бути відображено в Стратегії національної безпеки. При створенні цієї Стратегії можуть бути використані три основні підходи.

Перший підхід – це коли в основі розробки стратегії лежить ієрархія національних інтересів і цілей. Другий підхід орієнтується на формування ієрархії національних цінностей. Хоча на нашу думку, найбільш оптимальним є третій – інтегрований підхід до дослідження феномену національної безпеки, прихильники якого акцентують увагу на взаємозв’язку національних цінностей,інтересів та цілей.

Саме національні цінності, національні інтереси є головними структуроформуючими чинниками системи забезпечення національної безпеки та важливими засадничими принципами при формуванні Стратегії національної безпеки.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.