ГО «Повернись живим!» » Чому військовослужбовці звільняються з армії?
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чому військовослужбовці звільняються з армії?

Праця
Написано: 2021 року
Розділ: Військова
Твір додано: 20.10.2023
Твір змінено: 01.01.2024
Завантажити: pdf див. (3.6 МБ)
Опис: Початок збройної агресії Російської Федерації проти України та збільшення чисельності армії дали поштовх до зміни підходів в управлінні людськими ресурсами. Проте сьогодні ЗСУ значно відстають у цьому від цивільного сектору, оскільки в армії здебільшого все ще використовується система негативної мотивації, а система управління кадрами не переймає досвід та напрацювання цивільного сектору.

Кадрова політика ЗСУ зберігає ознаки кадрової політики часів СРСР. У її основі лежать як неналежне ставлення до окремого військовослужбовця, так і підходи до розбудови української армії як строкової, незважаючи на задекларовані наміри її професіоналізувати та набути членства в НАТО. Така система кадрового менеджменту ЗСУ не може забезпечити армію потрібною кількістю людей із необхідними для виконання завдань знаннями та навичками. Отже, вона не може повною мірою забезпечити безпеку та оборону України. Тому на необхідності змінювати підходи до управління людськими ресурсами наголошують не лише рядові військовослужбовці, а й військово-політичне керівництво.

Це дослідження — перша спроба системного погляду на проблему кадрового голоду в ЗСУ. Його мета — зробити людей найціннішим ресурсом ЗСУ, посиливши таким чином українську армію. Навчившись ефективно ними керувати, армія створить міцний фундамент для посилення своїх спроможностей та всіх подальших змін.

Оскільки ЗСУ — велика організація, дослідження було обмежено:
● військовослужбовцями Сухопутних військ ЗСУ (оскільки за кількістю вони становлять найбільшу частку всіх ЗСУ);
● механізованими, мотопіхотними та гірсько-штурмовими військовими частинами Сухопутних військ ЗСУ;
● солдатами, сержантами та молодшими офіцерами (їх найбільше бракує у ЗСУ);
● військовослужбовцями військової служби за контрактом.

Під час дослідження було проведено глибинні та уточнюючі інтерв’ю із понад 80 військовослужбовцями з метою з’ясування сукупності можливих причин, які, на думку самих військовослужбовців, демотивують продовжувати контракт. У результаті було виділено дев’ять факторів, які так чи інакше впливають на проходження служби. Кожний окремий фактор — це ціла низка проблем. Окремо необхідно наголосити, що це дослідження не мало на меті отримати уявлення про всі проблеми ЗСУ.

Окрім інтерв’ю, було проведено анонімне анкетування 2 065 військовослужбовців. Мета анкетування — з’ясувати, наскільки для них важливий той чи інший фактор при проходженні служби і наскільки вони задоволені цими факторами.

Структурно це дослідження складається з чотирьох розділів, у яких розглянуто мотиви підписання контрактів, фактори, що впливають на рішення продовжувати службу, результати, отримані під час масового анкетування, та загальні напрями змін, які мають відбутися в ЗСУ для поліпшення кадрової ситуації.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.