Олександр Филь » Російсько-українська війна у вимірі фронтового повсякдення (за матеріалами інтерв’ю з учасниками російсько-української війни)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Російсько-українська війна у вимірі фронтового повсякдення (за матеріалами інтерв’ю з учасниками російсько-української війни)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 12.05.2024
Твір змінено: 12.05.2024
Завантажити: pdf див. (335.7 КБ)
Опис: Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2023. – Вип. 26.


Мета дослідження – крізь призму спогадів захисників України під час широкомасштабного вторгнення російської армії здійснити аналіз реального стану забезпечення продовольством, військовим обмундируванням, а також побутових та санітарно-гігієнічних потреб особового складу Збройних Сил України в бойових умовах.

Методологія дослідження спирається на теоретичні напрацювання провідних фахівців історії повсякдення та воєнної антропології, а також загальні процедури наукового пізнання. Застосовано полідисциплінарний інструментарій усної історії та соціальної психології, сучасний понятійний апарат.

На підставі персональних інтерв’ю, проведених авторами, здійснено спробу з’ясувати особливості облаштування фронтового життя в умовах сучасної маневреної і високотехнологічної війни, а також переважання агресора у живій силі та озброєнні, показати засоби вирішення проблем забезпечення амуніцією бойових частин, внесок волонтерів у матеріальне та продовольче постачання військовослужбовців ЗСУ, схарактеризувати повсякденний побут українських військовослужбовців.

Рівень готовності ЗСУ до відбиття широкомасштабної агресії Російської Федерації виявився недостатнім для повноцінного вирішення усіх аспектів логістики, обмундирування, озброєння і технічного забезпечення особового складу. Тому українське громадянське суспільство негайно відгукнулося на потреби армії. Завдяки волонтерам вдалося налагодити регулярне забезпечення ЗСУ продуктами харчування, організувати приготування страв, доставляти необхідний одяг, засоби особистого захисту і гігієни, медикаменти тощо. Учасники російсько-української війни в своїх інтерв’ю наголошували, що активна позиція українського суспільства дала змогу вистояти у найскладнішій, початковій фазі агресії, надихала військовослужбовців, формувала відчуття всенародної підтримки і спонукала до належного виконання військових обов’язків в умовах інтенсивних бойових дій та оперативного оточення.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.