Юрій Фатула » Військові та цивільні втрати населення Закарпаття у роки Першої світової війни (історико-статистичне дослідження)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Військові та цивільні втрати населення Закарпаття у роки Першої світової війни (історико-статистичне дослідження)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 27.08.2024
Твір змінено: 27.08.2024
Завантажити: pdf див. (337.8 КБ)
Опис: Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Історія. – Ужгород: Видавництво УжНУ «Говерла», 2020. – Вип. 1 (42).


Пропонована публікація присвячена маловивченій, але актуальній темі – встановленню втрат закарпатців у роки Першої світової війни. Актуальність теми дослідження полягає у тому, що на тлі достатньої вивченості цього питання по всіх воюючих державах, на рівні окремих регіонів залишилося ще багато невияснених моментів. Ця обставина повною мірою стосується нашого рідного краю – Закарпаття, адже закарпатці брали активну участь у Першій світовій війні у складі армії Австро-Угорщини. Отже, актуальним є питання встановлення військових втрат закарпатців у лавах австро-угорської армії. Під час Першої світової війни Закарпаття, у період 1914–1915 років, ще й було регіоном, де проходили активні бойові дії між військами Російської імперії та Австро-Угорщини. Беручи до уваги вказані обставини, важливим є також питання визначення втрат цивільного населення, яке ми розділяємо на: втрати закарпатців, які загинули в роки Першої світової війни від бойових або насильницьких дій з боку армій та держав, які воювали; втрати закарпатців, які загинули внаслідок погіршення умов життя через обставини, пов’язані з Першою світовою війною. Основним результатом пропонованої публікації є встановлення широких та звужених інтервалів втрат закарпатців у роки Першої світової війни. Широкий інтервал втрат загиблих військових та цивільних закарпатців визначається у межах 40.702 – 64.679 чоловік. Звужений інтервал – у межах 44.643 – 55.564 загиблих. Середня цифра втрат становить 48.930 чоловік, з них 17.594 (35,96%) – це військові втрати, решта, 31.336 (64,04%), – втрати цивільного населення Закарпаття. Результати, одержані у даній публікації, можуть бути уточнені шляхом подальших досліджень.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.