Оксана Драч » Вища жіноча медична освіта Cхідної Європи: історія становлення
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вища жіноча медична освіта Cхідної Європи: історія становлення

Стаття
Написано: 2023 року
Джерело: chtyvo.org.ua (pdf)
Розділ: Історична
Твір додано: 14.01.2025
Твір змінено: 14.01.2025
Завантажити: pdf див. (485.3 КБ)
Опис: Феномен жінки-лікарки, який став прикметною ознакою модерної доби в Європі, нині набуває актуальності в контексті забезпечення гендерної рівності в професійній реалізації як в Україні, так і в глобалізованому світі загалом. Метою нашого проєкту окреслюємо – систематизувати, узагальнити і переосмислити минувшину допущення жінок до студіювання медичної науки. Увагу фокусуємо на матеріалі, що стосується розгортання зазначених процесів на теренах України і Східної Європи загалом. Хронологічні межі визначаємо кінцем 1850 – 1870-х років. У дослідженні застосовуємо концепти американської порівняльно-історичної соціології, які сприяють розумінню чому вік і стать лишаються джерелами нерівності; підходи історії життя («The history of life»); напрацювання сучасних его-документальних шкіл при роботі з автобіографічним матеріалом.
Історія становлення вищої жіночої медичної освіти в Східній Європі дає підстави скористатися твердженням С. Джекс-Блейк, що змагання за допущення жінок до лікарського фаху належать до таких, що справді «творять історію». Її студіювання переконує в значущості антропологічного чинника – спільноти осіб, причетних до її втілення. Серед них – амбітні молоді жінки, учені, професори, чиновники, високопосадовці, громадські активіст(к)и, меценат(к)и і просто небайдужі. Їхня віра в прогрес суспільства через наукові медичні знання, доцільність служіння лікарок загальному просвітництву народу, необхідність емансипації, самореалізації й особистої праці жінок мала основою громадянську відповідальність за стан держави. Медичні факультети університетів України одностайно задекларували підтримку жіночим запитам.
 
Відгуки читачів:
 
https://chtyvo.org.ua/authors//Pratsiuiemo_i_vden_i_vnochi_viiskovo-polova_medytsyna_Skhidnoi_viiny_za_sevastopolskymy_lystamy_MI_P/
Додавачу якимось чином вдалося додати твір, не зазначивши автора. Принаймні на те виглядає
https://chtyvo.org.ua/authors/(тут має бути ім'я автора)/Pratsiuiemo_i_vden_i_vnochi_viiskovo-polova_medytsyna_Skhidnoi_viiny_za_sevastopolskymy_lystamy_MI_P/
Знову в доданих нових творах з'явилось посилання, яке нікуди не веде - автор не вказаний. Помічав подібне і раніше.
"«Працюємо і вдень, і вночі»: військово-польова медицина Східної війни за севастопольськими листами М.І. Пирогова (1854 – 1855)".
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.