Валентин Доморослий » Малоросійство та його прояви у суспільному житті України на початку ХХ ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Малоросійство та його прояви у суспільному житті України на початку ХХ ст.

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 07.03.2023
Твір змінено: 07.03.2023
Завантажити: pdf див. (172.4 КБ)
Опис: Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 60. – К., 2020.


Стаття присвячена злободенній і багатовіковій проблемі українського суспільства – малоросійству. Воно проявляється у демонстрації страждань, пошуках винуватих у власному безсиллі, все це стало необхідним фактором наших буднів.

Малоросійство – це хвороба, що знищує інтелект і національний інстинкт. Малоросійство – стан душі, особливий ментальний комплекс, що є уособленням глибинної внутрішньої залежності від імперії, а також підсвідомого панічного страху перед нею. Носії цієї форми самосвідомості ставляться до колишньої імперії як до своєї вічної метрополії, з якою постійно звіряють власні оцінки, настрої, уявлення. Вона залишається для них орієнтиром на всі часи. Тому малорос – це завжди людина упосліджена, якась погіршена копія оригіналу, носій тавра меншовартості.

На початку ХХ століття по малоросійству, національно-свідомими українцями було завдано удару, але воно, зважаючи на глибину свого проникнення у супільну свідомість, уціліло.

Йшли роки, мінялися, політичні режими, уряди, їхня суть залишалася незмінною – малоросійство.

Боротьбі з цим ганебним явищем суспільного життя приділяли багато зусиль цілий ряд представників українського національно-визвольного руху та дослідників, але воно демонструє свою живучість.

Завданням даної статті автор вбачає у дослідженні проблеми малоросійства на початку ХХ століття, як саме воно впливало на розвиток українських земель, та що стояло на заваді тогочасним українцям позбавитися його впливу.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.