Олександр Дідур » Міни, які використовуються або можуть використовуватися військами російських загарбників на сухопутному театрі бойових дій
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Міни, які використовуються або можуть використовуватися військами російських загарбників на сухопутному театрі бойових дій

Посібник
Написано: 2023 року
Розділ: Навчальна
Твір додано: 03.02.2023
Твір змінено: 03.02.2023
Завантажити: pdf див. (41 МБ)
Опис: З початком повномасштабної війни проти України російські загарбники широко застосовують усі види мінної зброї, як із запасів колишнього СРСР, так і розроблені самостійно.
Міни ставить не лише піхота окупантів, вони також встановлюються авіацією та ракетами реактивної артилерії. Фіксувалися випадки дистанційної постановки мін у житловій забудові міст. Так само окупант завдає ударів по містах касетними боєприпасами, після удару якими на землі залишається значна кількість суббоєприпасів, що не вибухнули.
Ці боєприпаси через відмову механізму самоліквідації стають мінами сповільненої дії з непередбачуваним часом спрацьовування.
Всі ці фактори зумовлюють необхідність знати, як виглядають міни, що застосовуються російськими агресорами, а також їх основні характеристики. Цей посібник покликаний допомогти у цьому питанні. Він в жодному разі не є підручником і не претендує на 100% охоплення всього мінного арсеналу. Але роспізнати вибухонебезпечний предмет допоможе.
Автори цього посібника провели велику роботу зі збирання та систематизації відкритих джерел щодо мінної зброї, а також з перекладу цих матеріалів українською мовою. На жаль, у першовиданні посібника закралися як помилки в описі мін, що застосовуються, так і безліч неактуальних в цей час боєприпасів. Я прибрав із посібника ті міни, які не застосовуються і з технічних причин не застосовуватимуться. Також були прибрані протидесантні міни, оскільки посібник насамперед спрямований на сухопутний театр бойових дій і цівільну частину населення, яка опинилась у смузі бойових дій. Також були додані деякі ілюстрації та розділи, додані (з позначкою «Л», перед текстом) примітки щодо поширеності кожної міни.
Також у даному посібник є проблеми з термінологією, автори переклали термін «підривач» як «детонатор», що є невірно. Необхідно чітко розрізняти ці терміни - підривач це механізм, спрацьовування якого ініціює вибух міни. Детонатор - це пристрій, який безпосередньо вибухає і своїм вибухом ініціює вибух всього боєприпасу. У найбільш відповідальних місцях я замінив термін – «детонатор», на – «підривач», але переписувати всю книгу в мене, на жаль, немає часу. Тому при користуванні посібником звертайте на це увагу.
Окремо хочу звернутися до цивільних осіб, які, можливо, читатимуть цю книгу – при виявленні предмета схожого на будь-який показаний у цій книзі – не підходьте до нього, не намагайтеся самостійно розмінувати, переміщати чи просто зрушувати з місця. Викличте ДСНС, або просто повідомте в поліцію – організуйте охорону місця виявлення схожого на боєприпас предмета, перебувайте при цьому на безпечній відстані або в укритті.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані автори:
військова справа
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.